Конструкція робочих органів дозволяє розпушити верхній і ущільнювати нижні шари грунту. Під час перекочування катків по поверхні поля диски секції повинні знаходитися в затиснутому стані, при цьому кільця зубчасті мають радіальний зазор, що дозволяє їм вільно обертатися і радіально переміщатися на маточинах дисків – це забезпечує самоочищення секцій катка від налипання вологого ґрунту. Каток якісно виробляє подрібнення грудок, стабільно витримує глибину обробки і рівномірно ущільнює поверхневий шар грунту. Маса катка забезпечує щільне прикочування ґрунту.

Каток має такі особливості, що вигідно відрізняють його від конкурентів:

  • при виробництві рами катка були використані леговані сталі, що дозволило збільшити міцність і довговічність конструкції;
  • металоконструкція рами має чотири шари покриття для надійного захисту від корозії;
  • застосовані оригінальні конструктивні рішення для зміцнення високонавантажених вузлів і підвищення жорсткості конструкції катка за рахунок розтяжок;
  • застосовані швидкоз’ємні з’єднання для спрощення агрегатування з трактором;
  • в батареях дисків застосовані сферичні роликові підшипники, які відрізняються гарною опірністю заклинювання, витримують високі радіальні і помірні осьові навантаження, мають високу зносостійкість при вібраціях.

Обробка грунту цим катком покращує приплив вологи до насіння, зменшує її випаровування, покращує контакт насіння з грунтом і прискорює їх проростання, що призводить до оптимального появи сходів і сталого розвитку культури.

Катки пройшли випробування в Южно-Українському філіалі Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій сільськогосподарського виробництва ім. Леоніда Погорілого Міністерства аграрної політики та продовольства України. За результатами випробувань катки КПФ-6КЗ за показниками якості роботи, надійності і безпеки праці знаходиться на рівні світових виробників.

Технічні характеристики

Найменування характеристикиОд. вим.Значення
Тип катканапівпричіпний
Агрегується з тракторомклас1,4
Продуктивність за 1 годину основного часуга / годдо 9
Робоча швидкість руху на основних операціяхкм / годдо 15
Транспортна швидкість руху, не більшекм / год20
Ширина захвату (робоча)м6
Діаметр катківмм460, 476
Габаритні розміри в робочому положенні:
довжинамм3340
ширинамм6345
висотамм1045
Маса конструкціїкг2 920